27 września 2016

Pegazy 2016 rozdane!

Pegazy 2016 rozdane!

Akcja Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postawy człowieka wobec otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także uwrażliwienie na los zwierząt oraz budzenie naturalnej chęci niesienia pomocy potrzebującym.  

Koło ekologiczno – turystyczne działające w naszej szkole bierze udział w tej akcji od 2010 roku. W roku 2012 otrzymaliśmy Nagrodą Pegaza 2012 w kategorii drugiej, czyli za najciekawszą formę przeprowadzonych działań. Delegacja naszego koła, odbierając nagrodę, miała okazję spotkać się z ambasadorami akcji – Bartłomiejem Topą oraz Magdaleną Popławską i Julią Pietruchą. Dwa lata później zgłosiliśmy lubińskiego kasztanowca Benedykta z Opactwa Benedyktynów do konkursu Drzewo Roku 2014, również organizowanego przez Klub Gaja. Zgłoszono 122 drzewa - każde 

z własną historią i niepowtarzalną urodą. Nasz Benedykt  znalazł się wśród szesnastu wyróżnionych. Tym razem nasi delegaci mieli okazję spotkania wielkiej podróżniczki – Elżbiety Dzikowskiej.

Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić, że w 2016 roku nasze koło zostało nagrodzone Pegazem 2016 w kategorii trzeciej  – za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników.

Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w naszych akcjach. Szczególnie ciepłe słowa podziękowania kierujemy w stronę firmy Jolmirs z Kościana, która jest z nami od początku

Mamy nadzieję, że w kategorii pierwszej – za największą ilość zebranej makulatury,  również  uśmiechnie się do nas szczęście.

Członkowie koła ekologiczno – turystycznego z opiekunem.

Tekst: Dorota Łukaszczyk

Opracował: Sławomir Ceglarek