17 września 2016

Powiatowy Rajd Rowerowy i MY

Powiatowy Rajd Rowerowy i MY

17 września 2016 roku Starostwo Powiatowe w Kościanie zorganizowało ostatni tego lata Powiatowy Rajd Rowerowy trasami Ziemi Kościańskiej. Rozpoczął się on na kościańskim rynku, a zakończył w Coolturalnej Wiosce w Lubiniu.

Tym razem spod krzywińskiej szkoły na rajd wyjechało sześcioro rowerzystów wraz z opiekunkami panią Anną Buksalewicz i panią Jolentą Drożdżyńską. Grupa „Rowerowy START” dołączyła do kościańskich uczestników rajdu tuż przed Gryżyną. W drodze do Lubinia  wszyscy rowerzyści zatrzymali się pod krzywińskim wiatrakiem, aby uformować cztery grupy, które bezpiecznie przejechały przez Krzywiń dojeżdżając do mety rajdu.

Starostwo Powiatowe wraz ze Stowarzyszeniem Oliwskie Słoneczko przygotowało w Lubiniu dla uczestników rajdu różne atrakcje m.in. zwiedzanie Muzeum Tercetu Egzotycznego, animacje i zabawy, między innymi eurobungee oraz wspólne karmienie zwierząt w mini zoo. Każdy uczestnik rajdu otrzymał darmowy poczęstunek – pyszną zupę gulaszową i placek oraz chustę odblaskową.

Piękna letnia pogoda zachęciła krzywińskich uczniów, aby w drodze powrotnej do Krzywinia zatrzymać się jeszcze nad jeziorem w Żelaźnie.

Tekst: Jolenta Drożdżyńska

Zdjęcia: Jolenta Drożdżyńska, Anna Buksalewicz

Opracował: Piotr Ciesielski