17 listopada 2023

Podróż przez historię i tradycję

Podróż przez historię i tradycję

17 listopada br. 39 uczniów naszej szkoły z klas 6a, 7a, 7b i 8a pod opieką panów Mariusza Czapli i Marka Ryby wzięło udział w wycieczce do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz Muzeum Regionalnego w Kościanie. Wycieczka została zorganizowana z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wizyta w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu była fascynującym doświadczeniem. Eksponaty obejmujące unikalne czołgi i pojazdy wojskowe, z których 80% jest nadal sprawna, zapewniły głęboki wgląd w historię konfliktów zbrojnych. Atrakcyjne dla młodzieży okazały się interaktywne wystawy, które w sposób obrazowy przedstawiały rozwój technologii pancernych. Była to doskonała okazja do zgłębienia wiedzy o militariach i ich roli w historii.

Warto również odwiedzić Muzeum Regionalne w Kościanie. To miejsce oferuje niezwykły przegląd lokalnej historii i kultury. Eksponaty związane z tradycjami, rzemiosłem oraz ważnymi wydarzeniami regionu pozwalają lepiej zrozumieć dziedzictwo tego obszaru. Muzeum w Kościanie stanowi doskonałe uzupełnienie podróży po historii Polski, ponieważ pozwala poznać różnorodność i bogactwo lokalnej społeczności.

opracował Mariusz Czapla