Martyna Czekała

Martyna Czekała

Nazywam się Martyna Czekała i jestem uczennicą VIII klasy Szkoły Podstawowej  w Krzywiniu. Uważam się za pewną siebie, choć czasem wrażliwą, indywidualistkę. Jestem z tego dumna, ponieważ dzięki tym cechom mogę swobodnie wyrażać siebie.

Nieodłącznym elementem mojego życia jest muzyka, zarówno ta, której słucham i która mnie inspiruje, jak i ta, którą wykonuję i tworzę. Jak to wszystko się zaczęło?

Uczęszczając do najmłodszych klas szkoły podstawowej, zainteresowałam się muzyką rockową oraz metalową. Pomyślałam wtedy, że chciałabym grać kiedyś tak, jak gitarzyści moich ulubionych zespołów. Niedługo później, wraz z siostrą, rozpoczęłam naukę gry na gitarze. W tym samym czasie stawiałam woje pierwsze wokalne kroki w zespole działającym przy Bibliotece Publicznej oraz scholi.

W czwartej klasie trafiłam do zespołu CODA , a w nim, pod skrzydłami pani Magdaleny Krawczyk, absolutnie zatraciłam się w muzyce. Miałam też okazję zdobywać doświadczenie w GOOD VOICE Studio w Lesznie i, choć nie była to długa współpraca, wiele wniosła do mojego życia. Dwa lata później rozpoczęłam naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Romana Maciejewskiego w Lesznie. Przez trzy lata kształciłam się w klasie o specjalizacji gitary pod okiem pana Rafała Ratajczaka. W ostatnim roku grałam w trio gitarowym wraz z Zosią i Wojciechem. Dzięki wspólnym konkursom oraz koncertom nabrałam doświadczenia i jeszcze większej pewności siebie. W szkole muzycznej nauczyłam się też gry na fortepianie, a tajemnice ukulele odkryłam samodzielnie. To, czego do tej pory się nauczyłam, fascynuje mnie każdego dnia coraz bardziej, a ja nadal chcę zgłębiać muzyczne tajniki.

Edukację muzyczną będę kontynuować w Poznaniu. Swoją przyszłość również chciałabym związać z muzyką, bo daje mi ona wiele możliwości, ale przede wszystkim uszczęśliwia i pozwala wyrażać siebie. 

Bardzo ważna jest też dla mnie literatura. Książki czytam najczęściej na przystanku autobusowym i w autobusie, w samochodzie, na ławce w szkole i oczywiście w domu. Czytanie wypełnia tak krótkie przerwy w ciągu dnia i jednocześnie czyni go spójnym. Swoją przygodę zaczęłam od Harry’ego Pottera. Z biegiem czasu zaczęłam szukać książek, które najbardziej mnie ciekawią, a ich czytanie sprawia mi radość. I choć nie ograniczam się do tych gatunków, to tak właśnie stałam się miłośniczką powieści historycznych (głownie tych, których akcja toczy się w XX w.), kryminałów, thrillerów kryminalnych i psychologicznych oraz horrorów. Moimi ulubionymi pisarzami są Graham Masterton i Stephen King, a ich książkami wypełnia się moja biblioteczka. 

Oprócz kryminalnej fikcji interesuję się też kryminologią. Zawsze ciekawi mnie modus operandi sprawcy; zastanawia mnie i skłania do refleksji cały proces kształtowania się cech takiego człowieka. Nie ograniczam się do spraw mających miejsce w Polsce czy tych, które dotykają Polaków za granicą – na całym świecie jest wiele nierozwiązanych zagadek kryminalnych, a właśnie te interesują mnie najbardziej. Wiedzę na ich temat czerpię z serwisu YouTube oraz forów i blogów internetowych.

 Mogę dodać jeszcze, że uwielbiam zwierzęta. Jestem właścicielką dwóch cudownych szczurzyc. Bardzo lubię też konie.

A moje motto?

„Problemem nie jest problem. Problemem jest twoje podejście do problemu”.

- Kapitan Jack Sparrow