29 maja 2024

Pierwszy Powiatowy Konkursu Wiedzy Ogólnej

29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy, ale organizatorzy mają nadzieję, że nie po raz ostatni, Powiatowy Konkurs Wiedzy Ogólnej Alfa & Omega na Platformie Kahoot! Do konkursu zgłoszono przedstawicieli 7 szkół: ZS nr 1 w Kościanie, ZS nr 2 w Kościanie, ZS nr 3 w Kościanie, ZS w Starym Luboszu, ZS w Lubiniu, ZS w Jerce, no i oczywiście naszej szkoły - ZS w Krzywiniu. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie ze względu na formę jego przeprowadzenia. Nowością było to, że na bieżąco można było monitorować poprawność odpowiedzi i wyniki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z wszystkich przedmiotów od klasy 5 do klasy 7. Nie bez znaczenia była umiejętność radzenia sobie ze stresem i działania pod presją czasu – liczyła się bowiem również szybkość udzielania odpowiedzi.

Zwyciężyli najlepsi :

miejsce 1. Leon Napierała – ZS nr 3 w Kościanie

miejsce 2. Jakub Kalitka – ZS Stary Lubosz

miejsce 3. Julia Matuszkowiak – ZS Jerka

Nagrody wręczali Dyrektor ZS Krzywiń pan Zbigniew Bernard oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu pani Teresa Mikołajczak–Duda, którzy pogratulowali młodym i zdolnym odwagi, wiedzy oraz umiejętności pokonywania stresu związanego z szybkością w udzielaniu odpowiedzi.

Dziękujemy nauczycielom przedmiotów z ZS w Krzywiniu za pomoc w przygotowaniu pytań do konkursu, Zosi Majchrzak, Zosi Roszkiewicz, Wiktorii Roszak z 7b za opiekę nad uczniami biorącymi udział w konkursie.

Szczególne podziękowania przesyłamy naszym sponsorom:

· Starostwo Powiatowe w Kościanie

· Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół w Krzywiniu

· Zespół Szkół w Krzywiniu

· nauczyciele wspomagający konkurs.

Mamy nadzieję, że konkurs ten na stałe zapisze się w kalendarzu imprez szkoły i powiatu.

Dorota Łukaszczyk
Mariusz Czapla