28 maja 2024

Zielona szkoła - rajd rowerowy klas 4

Zielona szkoła - rajd rowerowy klas 4

W dniach 27- 28 maja 2024r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w rajdzie rowerowym Krzywiń – Cichowo – Krzywiń. Po zdobyciu uprawnień do jazdy rowerem mali cykliści mogli sprawdzić swoje umiejętności pod czujnym okiem opiekunów: pana dyrektora Zbigniewa Bernarda, pani dyrektor Katarzyny Bartkowiak, pani Anny Buksalewicz, pani Elżbiety Ratajczak i pana Przemysława Ruty.

Po dotarciu do ośrodka wypoczynkowego „Zacisze" i rozlokowaniu się w domkach czas upływał pod hasłem różnych zadań. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z policją, na którym poruszono tematy związane z bezpieczeństwem na drodze oraz odpowiedzialnością karną za łamanie przepisów drogowych.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych. Pani dyrektor Katarzyna Bartkowiak omówiła problem przemocy wśród dzieci i młodzieży, natomiast pan Przemysław Ruta przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Po zajęciach znalazł się czas na aktywny odpoczynek nad wodą. Przed kąpielą w jeziorze uczestnicy projektu zostali przeszkoleni z zasad bezpiecznego korzystania z kąpieliska. Instruktażu udzielił im pan dyrektor Zbigniew Bernard. W trakcie plażowania dziewczęta i chłopcy rozegrali mecz siatkówki plażowej, któremu towarzyszyło sporo emocji.

Tego samego dnia czwartoklasiści spotkali się z Burmistrzem Miasta i Gminy Krzywiń panem Przemysławem Kaczorem. Podczas spotkania poruszono tematy związane z zadaniami i kompetencjami burmistrza. Uczniowie mogli również opowiedzieć o swoich oczekiwaniach, potrzebach i marzeniach związanych z programem rozwoju gminy. Rozmowy przebiegały w sympatycznej atmosferze. Pod koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od pana dyrektora mały upominek - frisbee z logo szkoły. Spotkanie z włodarzem gminy zakończyło się przy ognisku i kiełbaskach.

Kolejny dzień zapisał się na sportowo: gry, pływanie, spacer wzdłuż jeziora. Czas pobytu w Cichowie upłynął bardzo szybko i aktywnie.

Zadowoleni uczniowie gromkimi brawami podziękowali organizatorom zielonej szkoły – panu dyrektorowi Zbigniewowi Bernardowi oraz pani dyrektor Katarzynie Bartkowiak, a także opiekunom.

W drodze powrotnej nie obyło się bez przygód. W trakcie rowerowej podróży dogonił nas deszcz, a tuż przy mecie postraszyła burza. Na szczęście, choć zmoczeni, ale szczęśliwi wszyscy dotarli do celu.

opiekunowie:
Anna Buksalewicz
Przemysław Ruta
Elżbieta Ratajczak