22 grudnia 2023

Listopadowo – grudniowe wydarzenia w klasach pierwszych i drugich

Listopadowo – grudniowe wydarzenia w klasach pierwszych i drugich

Ostatnie miesiące dostarczyły uczniom klas pierwszych i drugich wiele atrakcji. Dzieci uczestniczyły w zabawach andrzejkowych. Z wielką radością brały udział we wróżbach i zabawach. Swoją przyszłość odkrywały, losując karteczki z nazwami zawodów, które przepowiadały, gdzie będą pracowały kiedy dorosną, czy pojadą w podróż dookoła świata, czy spełnią się ich życzenia. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, że w klasach zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

Grudzień kojarzy nam się z zimą oraz świętami, ale przede wszystkim dzieci z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja, bo któż nie lubi dostawać prezentów? W tym roku również odbyły się klasowe mikołajki. Każdy z uczniów  otrzymał  prezent niespodziankę. Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. To był miły i pełen niespodzianek dzień!

12, 13 i 14 grudnia uczniowie klas I-II wybrali się na wycieczkę do Joyland Factory fabryki bombek w Krzywiniu. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. W lakierni podpatrywaliśmy, jak ozdoby nabierają pięknych barw, a w dziale dekoracja przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, dzięki którym mogli własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić szklaną bombkę. Mieliśmy także okazję obejrzeć i zakupić różnorodne ozdoby choinkowe w firmowym sklepie. Były to ręczne arcydzieła! Na pamiątkę pobytu wszyscy otrzymali bombki choinkowe, które wcześniej sami ozdabiali. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, gdyż na choinkach dzieci zawisną  ich piękne, kolorowe bombki.

wychowawczynie: B. Bieczyńska, V. Drożdżyńska, E. Jagodzińska-Wiatrowska, A. Ślotała