30 listopada 2018

Zdrowie na jesień

Zdrowie na jesień

Wzrost świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród uczniów najmłodszych klas, przede wszystkim klas 2-3 szkół podstawowych, to główne założenia programu edukacyjnego ,,5 porcji zdrowia w szkole” realizowanego również w ZS w Krzywiniu.

Uczniowie klas drugich oraz klasy trzeciej na przełomie października i listopada zaangażowali się w realizację kolejnych, zróżnicowanych tematycznie zagadnień o kształtowaniu nawyków żywieniowych wśród dzieci. Zajęcia obejmowały między innymi tematykę związaną z nazwami i wpływem różnych witamin na organizm człowieka, pokazywały etapy przetwarzania naturalnych soków owocowych, obrazowały miejsca składników pokarmowych w aktualnej piramidzie zdrowia i oczywiście zachęcały uczniów do spożywania zdrowych posiłków – zarówno w szkole, jak i poza nią. Jednym z punktów projektu było przygotowanie przez poszczególne klasy wspólnego albumu plastycznego podsumowującego zdobytą wiedzę.  Wychowawcy podczas tych zajęć wykorzystywali szereg materiałów, między innymi karty pracy czy gry dydaktyczne przygotowane przez Stowarzyszenie ,,Krajowa Unia Producentów Soków” z siedzibą w Warszawie.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia utrwaliły prawidłowe nawyki żywieniowe naszych uczniów i zmotywowały do przestrzegania zdrowej, zróżnicowanej diety.

 

koordynatorzy programu edukacyjnego

Ewa Jagodzińska-Wiatrowska

Bernadeta Bieczyńska

Anna Szułczyńska