26 czerwca 2020

Zakończenie klasy 8a

Zakończenie klasy 8a

Dotychczasowi ósmoklasiści są już absolwentami szkoły podstawowej. Uczniowie  ósmej klasy w nietypowych okolicznościach kończyli edukację. Mimo obecnej pandemii 26 czerwca stawili się w szkole, zaopatrzeni w maseczki i pilnujący dystansu społecznego. 

Uroczystość pożegnania rozpoczęła się mszą świętą, w czasie której młodzież usłyszała wiele cennych wskazówek. Następnie uczniowie przeszli do Hali sportowo-widowiskowej, gdzie zajęli miejsca w specjalnie przygotowanym sektorze. Po odśpiewaniu hymnu i przekazaniu sztandaru szkoły młodszym kolegom podziękowali swoim nauczycielom, dyrekcji oraz  wszystkim pracownikom szkoły. Z wdzięcznością zwrócili się również do rodziców, ufając, że ci towarzyszą im przynajmniej duchowo.

Ósmoklasiści zostali serdecznie pożegnani i wyposażeni w rady na przyszłość przez pana dyrektora. Nie zapomniała o nich również Rada Rodziców- w jej imieniu pani dyrektor Katarzyna Bartkowiak odczytała życzenia na kolejny etap życia, a pani dyrektor Violetta Drożdżyńska  dodała słowa pożegnania od uczniów klasy siódmej.   

Niecierpliwie wyczekiwany moment rozdania świadectw był bardzo uroczysty. Podsumowania doprowadziły do wniosków, że uczniowie mogli w naszej szkole rozwijać zarówno talenty aktorskie jak i sportowe, a przecież i w innych dziedzinach wspaniale się wykazali. Słusznie wobec tego zebrali sporo nagród. Również na szkolnej wycieczce do Warszawy znajdzie się jedna absolwentka – Julia Fengler.

Teraz przed młodzieżą  trudny czas wyborów, podejmowania niełatwych decyzji. Wiemy jednak, że zostali dobrze wyposażeni i przygotowani do dalszej drogi.

Kochani, pamiętając o tym co było, szukajcie tego, co nowe. I bądźcie radośni :)

Wspierający Was nauczyciele

Ps. Bardzo dziękujemy pani Magdalenie Krawczyk za filmik upamiętniający nasze szkolne perypetie.