25 listopada 2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, które pojawiają się na rynku,  moda na misie nie przemija.

Biblioteka szkolna przy współpracy z aktywem bibliotecznym przygotowała dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III niespodziankę. W tym dniu placówkę odwiedzili wyjątkowi goście - Krówka Bukietka oraz Kubuś Puchatek, którzy uczestniczyli w obchodach tego misiowego święta. Atrakcji nie brakowało. Dzieci tańczyły z misiami w rytm piosenek ,,Jadą, jadą misie” oraz „Pluszowy miś”. Przypomniały sobie również zabawę ruchowo –naśladowczą ,,Jedna łapka, druga łapka”. Dużo radości i uśmiechu wywołały u nich konkursy sprawnościowe, a w szczególności łapanie wykałaczek z pomocą rękawic. Natomiast największe emocje wzbudziło zadanie, w którym wychowawcy klas rysowali portret misia z zasłoniętymi oczami. Misiom z kolei najbardziej podobał się „misiowy masaż” – niektóre wręcz mruczały z zachwytu. Warto też dodać, że zarówno uczniowie jak i ich młodsi koledzy nie mieli najmniejszych problemów z odpowiedzią na pytania o zwyczaje niedźwiadków. A wszystko działo się w pięknie przystrojonej świetlicy, która za sprawą „dobrych wróżek” pracujących w przedszkolu oraz działających w aktywie bibliotecznym zamieniła się
w prawdziwą „Misiową Krainę”. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał ulubiony przysmak Kubusia Puchatka, czyli „małe słodkie co nieco”.

Izabela Kostrzewa