28-30 października 2017

Semplicze w Kudowie - Zdroju

Semplicze w Kudowie - Zdroju

Grupa uczniów należących do Zespołu Wokalnego Semplicze w dniach 28-30 października 2017 wzięła udział w wycieczce turystyczno-szkoleniowej do Kudowy - Zdroju.

Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Miniatur Minieuroland. Obiekt posiada ponad 40 miniatur budowli z całego świata. Największe wrażenie zrobił na nas drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, wrocławski ratusz i ogromna makieta Twierdzy Kłodzko. Nawet deszcz i wiatr nie był w stanie popsuć nam dobrej zabawy. Na pogodę wpływu nie mamy, więc pozostało nam zaopatrzyć się w „kolorowe szeleszczące stroje”. Ruszyliśmy do krainy zrodzonej z morza - Gór Stołowych. Nazwa doskonale opisuje jej krajobraz – rozległe płaszczyzny, labirynty, szczeliny i skałki o niespotykanych kształtach. Szczeliniec Wielki 919 m n.p.m. (od szczeliny, a nie strzelania - jak mówił przewodnik) otulony mgłą też był piękny!

Wieczór upłynął szybko, śpiewająco i tanecznie. Najciekawsze doświadczenia z warsztatów? Praca z najmłodszymi członkami zespołu, którzy zaczynają swoją przygodę. Działo się, starszyzna przypomniała sobie swoje pierwsze kroki w szeregach Semplicze.  

W niedzielę przyszedł czas na próby i prezentację zespołu na scenie. Pierwszy występ odbył się w Teatrze pod Blachą – secesyjnej, żeliwnej hali spacerowej z 1902r. o niesamowitej akustyce, drugi już na profesjonalnej scenie Pijalni wód mineralnych. Mieliśmy szczęście spotkać wśród widzów grupę turystów z Gminy Krzywiń i okolic.

Poniedziałek rozpoczęliśmy lekcją geografii w Parku Narodowym Gór Stołowych, później chwila w Muzeum Żaby i kolorowa ruchoma szopka. Z Kudową - Zdrój pożegnaliśmy się spacerem po Parku Zdrojowym. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Marszewska