09-12 maja 2019

Odwiedziny naszych przyjaciół ze Żd’aru nad Sazavou

Odwiedziny naszych przyjaciół ze Żd’aru nad Sazavou

W dniach 9 – 12 maja 2019 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Żd’arze nad Sazavou. Dla naszych przyjaciół przygotowany został bardzo bogaty program. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: udział w treningu Unii Leszno, zwiedzanie wieży ciśnień w Kościanie i specjalny pokaz sprzętu do obserwacji astronomicznych, pływanie kajakami i motorówką po jeziorze cichowskim, a także wizyta w Wytwórni Pasz „Lira”. Goście wzięli też udział w kilku bardziej oficjalnych punktach programu – zwiedzili szkołę i jej obiekty sportowe, uczestniczyli w zajęciach przedszkolaków oraz klasy Ia, złożyli wizytę w Urzędzie Miasta i Gminy Krzywiń oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie, obejrzeli także przedszkole w Świńcu.

Ważnym punktem wizyty było ognisko integracyjne zorganizowane dla pracowników ZS Źd'ar i ZS Krzywiń w Cichowie. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przeprowadzenie tegorocznej wymiany, np. poprzez przygotowanie specjalnych zajęć lekcyjnych i przedszkolnych, gazetek klasowych, wystaw szkolnych, pomoc w organizacji spotkania w Cichowie i odwiedziny przedszkola w Swińcu.

Następna wymiana planowana jest na jesień tego roku, kiedy to na Morawy wyjedzie grupa naszych uczniów. Tymczasem zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

 Marek Ryba