16 czerwca 2019

Matematyczne sukcesy uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019

Matematyczne sukcesy uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019

Wakacje już tuż-tuż, czas więc na matematyczne podsumowanie roku szkolnego.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyło w tym roku szkolnym troje uczniów z gimnazjum: Aleksandra Kraśniewska z klasy IIIag, Michał Szymczak z klasy IIIag i Tomasz Piotrowski z klasy IIIbg. To oni przez cały rok szkolny aktywnie uczestniczyli we wszystkich możliwych konkursach matematycznych organizowanych na terenie województwa wielkopolskiego i odnosili sukcesy.

Pierwszym był Wojewódzki Konkurs Matematyczny. W etapie szkolnym wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas trzecich gimnazjum i dwoje uczniów z klasy ósmej szkoły podstawowej. Awans do etapu rejonowego, który odbył się w Wolsztynie, wywalczyła Aleksandra Kraśniewska.

Drugi konkurs w dziedzinie matematyki to konkurs Złota Żaba. Przez pierwszy etap rywalizacji szkolnej z sukcesem przeszedł Michał Szymczak, awansując do etapu wojewódzkiego w Swarzędzu.

Kolejnym miejscem potyczek matematycznych był Racot. Cała trójka naszych najlepszych szkolnych matematyków spotkała się tam z miłośnikami królowej nauk podczas IV edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego. Odbył się on 17 maja. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi i z zadaniami przyrodniczymi: z geografii, biologii, chemii i fizyki. W tym konkursie startowało 24 najlepszych uczniów powiatu kościańskiego, Aleksandra Kraśniewska zdobyła wyróżnienie za oryginalność przedstawionych rozwiązań i otrzymała nagrodę rzeczową.

Ostatnim konkursem kończącego się roku szkolnego był V Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka w zastosowaniach” w Kościanie. Tym razem triumfował Tomek Piotrowski, zajmując wysokie 3 miejsce na 33 startujących uczniów. Rywalizacja była zacięta – Ola uplasowała się tuż za podium.

Dziękuję wszystkim uczniom, których udało mi się w tym roku szkolnym zachęcić do rywalizacji matematycznej podczas konkursów i na lekcjach. Wytrwała praca przynosi efekty, a bawiąc się matematyką łatwiej o sukces.

Udanego startu poza krzywińskim gimnazjum.

 

tekst i zdjęcia Jolenta Drożdżyńska