08 maja 2019

Jak zostać strażakiem

Jak zostać strażakiem

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywiniu. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób poprawnie poinformować służby ratownicze o wypadku oraz jak należy się zachować w danej sytuacji. Teraz wiedzą, że ta praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, powodzi czy innych niebezpiecznych wydarzeń. Zarówno naczelnik jak i druhowie chętnie odpowiadali na ważne pytania przedszkolaków. Znalazły się też takie jak: Dlaczego tu nie ma rury do zjeżdżania?

Czy strażacy ściągali kiedyś kota z drzewa? ;)

Największe zainteresowanie dzieciaków wzbudziło wejście do środka wozów strażackich i oglądanie sprzętów, które są niezbędne podczas akcji ratunkowych. Wiele radości sprawiła możliwość wcielenia się, chociaż przez chwilę, w rolę strażaka – podczas przymierzania jego wyjątkowego stroju.

Dzieci w podziękowaniu za wizytę zostawiły na pamiątkę laurkę. Wyjście do Ochotniczej Straży Pożarnej było dla nas niezapomnianym wydarzeniem. Dziękujemy !!! Przypominamy o ważnym numerze alarmowym, jakim jest nr 998.

Alicja Kolasińska