06-11 stycznia 2019

"Biała szkoła"

'Biała szkoła'

6 stycznia uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmoklasiści wyjechali do Bolesławowa. Celem wycieczki przedmiotowej była nauka jazdy na nartach i snowboardzie. Województwo dolnośląskie przywitało nas śniegiem i przecudnymi zimowymi krajobrazami. Zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie „Bolko”.

Drugiego dnia wyruszyliśmy na stok. Pod czujnym okiem pana dyrektora Zbigniewa Bernarda oraz pana Sławomira Ceglarka uczyliśmy się prawidłowej jazdy. Po czterech dniach nauki opanowaliśmy podstawowe techniki zjazdów narciarskich i snowboardowych.

Poza zajęciami na stoku braliśmy udział w lekcjach języka polskiego z panią Sylwią Rutą i języka angielskiego z panem Mariuszem Czaplą. Integrowaliśmy się, grając w bilard, tenisa stołowego oraz różnego rodzaju planszówki.

Ostatniego dnia wszyscy spakowaliśmy się i po pysznym śniadaniu ruszyliśmy w drogę powrotną. Biała szkoła była dla nas ciekawym doświadczeniem, na pewno zapamiętamy ten wyjazd na długo.

Naszym gospodarzom z pensjonatu „Bolko” dziękujemy za gościnne przyjęcie i pyszne domowe jedzenie. Słowa podziękowania kierujemy również do pana Pawła, który bezpiecznie pokonywał nawet te najbardziej strome odcinki trasy.

Julia Liczner

Wiktoria Meissner